تاریخ انتشار: شنبه 12 دسامبر 2020 | 02:49 ق.ظ
کینگ اریک تبرئه شد؛ هر چه دلت خواست بگو!
کینگ اریک تبرئه شد؛ هر چه دلت خواست بگو! به نظر می‌رسد جنگ بین دو اسطوره فوتبال فرانسه با پیروزی اریک کانتونا خاتمه یافته است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، سریالی که برای ما بیش از چهار سال به طول انجامید حالا در حال پایان یافتن است چرا که شکایت دیدیه دشان از اریک کانتونا بابت افترا زدن به او در روز جمعه توسط دادگاه کیفری پاریس رد شد.

سرمربی حال حاضر تیم ملی فرانسه اکنون برای اعتراض به حکم صادر شده ۱۰ روز فرصت خواهد داشت. دشان، اریک کانتونا را متهم می‌کند که پیش از رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ تصمیم به بدنام کردن او داشته است؛ جایی که کانتونا در مصاحبه ای با روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شد سرمربی فرانسه به دلیل آفریقایی بودن کریم بنزما و حاتم بن عرفا این دو نفر را دعوت نکرده است.

خبر جدید  لشکر جوانگرایی نیمکت لیگ با پرچمداری شهرخودرو

با این حال دادگاه مربوطه باور دارد که ادعای مطرح شده از سوی دیدیه دشان به گونه ای نیست که نمی‌توان به واسطه آن ها کانتونا را متهم کرد و در واقع ادله کافی در این باره وجود ندارد؛ به این معنی که صحبت های مطرح شده از سوی کانتونا به طور جد افترا تلقی نشده است.

از طرفی وکیل اریک‌کانتونا نیز که پیش از این از موکلش بابت آزادی بیان دفاع کرده بود، کاملاً از رای صادر شده استقبال کرده و معتقد است که در این پرونده عدالت به شکل کامل اجرا شده است.

خبر جدید  بیداری جادوگر

گفتنی است اریک کانتونا پیش از رقابت های یورو ۲۰۱۶ درباره دعوت نشدن کریم بنزما و حاتم بن عرفا به تیم ملی فرانسه گفته بود: ” بنزما و بن عرفا بازیکنان بزرگی هستند. اما دشان فقط نامی فرانسوی دارد. شاید او تنها کسی در فرانسه باشد که واقعا یک نام فرانسوی دارد. بن عرفا شاید بهترین بازیکن فرانسه در این مقطع باشد، اما آنها ریشه هایی از کشورهای دیگر دارند و طبیعی است من اینگونه فکر کنم.”

خبر جدید  عرب: اگر فوتبال مبنای استیضاح باشد باید در پایان هر فصل یک وزیر جدید انتخاب کنیم چون تنها یک تیم قهرمان می‌شود

در واقع به نظر می رسد که کینه اریک کانتونا از دشان به قبل از این اتفاق نیز بر می گردد؛ جایی که او به سرمربی حال حاضر تیم ملی فرانسه مشکوک بوده که در سال ۱۹۹۶ در حذف نام او از لیست خروس ها برای رقابت ها یورو دست داشته است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,