تاریخ انتشار: یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 21:09 ب.ظ
کرونا گرفتن داوران فوتبال به پای خودشان است!
کرونا گرفتن داوران فوتبال به پای خودشان است! دبیرکل فدراسیون فوتبال و دپارتمان داوری در اقدامی عجیب و با ارسال رضایت‌نامه‌ای برای داوران از آن‌ها خواسته تمام مسوولیت‌های مبتلا شدن به ویروس کرونا را برعهده بگیرند و این در حالی است که هنوز هیچ داور لیگ برتری راضی به امضای آن نشده است.

شعارسال: دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال با ارائه برگی به داوران لیگ برتری و لیگ یکی از آن‌ها خواست تا رضایت‌نامه‌ای را امضا کنند که بر اساس آن در صورت مبتلا شدن داوران به ویروس کرونا، مسوولیتی متوجه فدراسیون فوتبال نیست و تمام هزینه‌ها و خسارت‌های جانی آن برعهده داوران است. رضایت‌نامه‌ای که سبب خشم داوران مختلف کشور از جمله داوران لیگ برتری شد و طبق اطلاعاتی که به دست خبرنگار ایسنا رسیده است، هنوز داوران سرشناس لیگ برتری حاضر به امضای این رضایت‌نامه نشده‌اند.

برخی داوران معتقدند این کار عجیب دپارتمان داوری که بدون اطلاع کمیته داوران و با هماهنگی دبیرکل فدراسیون فوتبال صورت گرفته به این معنی است که جان داوران برای آن‌ها اهمیتی ندارند و هر داور باید صرف نظر از سلامتی‌اش سوت بزند. البته این اولین باری نیست که فدراسیون فوتبال نشان داده سلامت قاضیان میدان فوتبال برایش بی‌اهمیت است و فصل گذشته نیز مشابه همین اتفاق برای داوران افتاد و تنها تفاوتش این بار این است که داوران باید با دست خود رضایت دهند که جان‌شان در خطر باشد. پس از تعطیلی موقت لیگ نوزدهم به دلیل شیوع پراکنده ویروس کرونا و از سرگیری دوباره مسابقات لیگ برتر پس از چند ماه، تنها یک بار از داوران تست کرونا گرفته شد و در طول این مسابقات دپارتمان و فدراسیون فوتبال هیچ مسوولیتی را در قبال این موضوع برعهده نگرفت.

خبر جدید  لازم نیست به کمیته اخلاق پاسخ بدهیم!

حالا در این خصوص نه دبیرکل فدراسیون و نه رییس دپارتمان داوری پاسخگو نیستند. گویا فدراسیون فوتبال هزینه‌های اضافی را تنها در هزینه‌های داوری می‌بیند و قصد دارد هر چه بیش‌تر این هزینه‌ها را کاهش دهد. فصل گذشته، بسیاری از داوران به حقوق قضاوت در بازی‌های جام حذفی و حتی لیگ برتر اعتراض داشتند و حالا نه تنها این حقوق‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه حالا آن‌ها باید هزینه به خطر انداختن جان خود در زمین فوتبال را هم از همین درآمد کم پرداخت کنند.

خبر جدید  ناگفته‌های زیادی درباره قرارداد ویلموتس وجود دارد

اسماعیل صفیری، سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفتگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد: این کار بدون هماهنگی با کمیته داوران و با نظر مستقیم دبیرکل فدراسیون و دپارتمان داوری صورت گرفته و ما هم موافق آن نبودیم. اصلا نمی‌دانم چرا چنین نامه‌ای باید برای داوران ارسال شود و باید دید هدف آقای دبیرکل از ارسال این نامه چه بوده است!

خبر جدید  خراسان رضوی در همه رشته های ورزشی باید جزو ۳ استان برتر کشور شود

بار‌ها توسط ایسنا و رسانه‌های مختلف به نادیده گرفتن حق داوران چه در زمین فوتبال و چه در خارج از آن پرداخته شده است، اما گویی سئول‌نشینان هنوز به فکر صندلی لرزان خود هستند و برایشان مهم نیست لیگ آینده با داوران بین‌المللی برگزار شود یا با داوران خوش‌آتیه، اما بی‌تجربه که این موضوع احتمالا حواشی زیادی را برای لیگ بیستم به وجود می‌آورد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گسترش، تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۲۷۸۵۳:www.gostaresh.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,