تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آوریل 2021 | 20:33 ب.ظ
دو مدال طلا و یک نقره برای سه کشتی‌گیر آزادکار المپیکی ایران
دو مدال طلا و یک نقره برای سه کشتی‌گیر آزادکار المپیکی ایران کشتی گیران اوزان ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلای رقابت های کشتی آزاد گزینشی المپیک توکیو دست یافتند. همچنین امیرمحمد یزدانی با کسب مدال نقره به کار خود در وزن ۶۵ کیلوگرم پایان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه مسابقات کشتی آزاد گزینشی المپیک توکیو در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم محمد عبدالکریم از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حاجی محمد علی، کشتی‌گیر روسی‌الاصل از بحرین گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار فینال شد. یزدانی در فینال با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ مغلوب ارنظر آکماتالیف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید. همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی در دور اول به مقابل علی موحامت اووزمیرادوف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر منگ حجی جان از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. امامی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر ساندیپ مان از هند را از پیش رو برداشت و ضمن حضور در دیدار فینال سهمیه المپیک را نیز کسب کرد. وی در دیدار فینال با توجه به حضور نیافتن بکزاد عبدالرحمن‌اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازهای آسیایی از ازبکستان در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت. همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در ۳۰ ثانیه ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با توجه به حاضر نشدن ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک از ازبکستان به مدال طلا رسید. اسامی نفرات برتر این رقابت‌ها به شرح زیر است: (کشتی گیران اول و دوم صاحب سهمیه المپیک شدند) ۵۷ کیلوگرم: ۱- غلام جان عبداله یف (ازبکستان) ۲– مینگ هیو لیو (چین) ۳- بکبولات میرزانظر (قرقیزستان) و موحامد اکراموف (تاجیکستان)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ارنظر آکماتالیف (قرقیزستان) ۲- امیرمحمد یزدانی (ایران) ۳- حاجی محمدعلی (بحرین) و کریم حوجاکوف (ترکمنستان)
۷۴ کیلوگرم: ۱- یونس امامی (ایران) ۲- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) ۳- المان دوگدوربک (قرقیزستان) و منگ حجین (چین)
۸۶ کیلوگرم: ۱- جاورایل شاپیف (ازبکستان) ۲– زوشن لین (چین) ۳- شوسوکه تاکاتانی (ژاپن) و عظمت دولت بیکوف (قزاقستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲– ماگومد ابراگیم اف (ازبکستان) ۳- ساتیوارت کادیان (هند) و موحامد ای نام (پاکستان)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- یوسوپ باتیرمیرزایف (قزاقستان) ۲– الخاگواگرل مونختور (مغولستان) ۳- سومیت (هند) و آیال لازاریف (قرقیزستان) 
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تشکیل مجمع فوق‌العاده برای بازگشت رسول خادم به فدراسیون کشتی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,