بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 6 آگوست 2019 | 12:31 ب.ظ
دردسر تازه فیفا با تصویب آیین‌نامه جدید برای فوتبال ایران
دردسر تازه فیفا با تصویب آیین‌نامه جدید برای فوتبال ایرانفدراسیون جهانی فوتبال با رونمایی از آیین‌نامه انضباطی سال ۲۰۱۹ به مواردی اشاره کرد که برای فوتبال ایران در صورت رعایت نکردن ایجاد دردسر خواهد کرد.

شعار سال : مسئله تبعیض نژادی و جنسیتی در دیدارهای داخلی و خارجی باید رعایت شود و اگر توهین به قومیتی صورت بگیرد و تخلفی در این زمینه گزارش شود با برخورد جدی از سوی فیفا مواجه می‌شود و جریمه‌های متنوعی برای آن در نظر گرفته شده است.
در سال‌های گذشته وقتی تیمی امتیازش را واگذار می‌کرد مسئله بدهی‌های آن تیم در ایران مورد مناقشه بود اما فیفا اعلام کرده در صورت واگذاری امتیاز تیمی، بدهی‌ها به صاحب امتیاز واگذار می‌شود و این مشکل حالا حل شده است.
بازیکنانی که با اعمال مختلف مخصوصاً تمارض داور را به‌اشتباه و تصمیم غلط می‌اندازند حداقل دو جلسه محروم می‌شوند. فیفا بازی جوانمردانه را در اولویت قرار داده و باوجود سیستم کمک‌داور ویدئویی(VAR) امکان فریب داوران به حداقل می‌رسد.
فیفا دستور داده تا اگر مسابقه‌ای نیمه‌تمام ماند داور باید نتیجه را تعیین کند. در فوتبال ایران بارها بازی‌ها نیمه‌تمام مانده و ابهامات زیادی را به دنبال داشته است. بیشترین مورد در برخی دربی‌های سرخابی‌ها رخ داد که نتیجه مسابقه به‌سختی تعیین شد.
شعار سال،بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته ازخبرگزاری آنا، تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸،کدخبر: ۴۰۹۰۵۶،ana.ir

خبر جدید  از کشتی رفتم چون برای کسی مهم نبود!

دردسر تازه فیفا با تصویب آیین‌نامه جدید برای فوتبال ایران

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)